Prinesie číslo 13 dobrovoľníkom a dobrovoľníčkam Kiosku šťastie?
nie, na čísla sa netreba spoliehať!

Budú si môcť pozrieť viac predstavení?
nie je to vopred predvídateľné

Dostanú viac ako jedno teplé jedlo denne?
nie, my niekedy ani jedno nestihneme

Pochválime ich vždy večer za dobre vykonanú prácu?
nie, pretože nebudeme vládať

Napriek tomu ich čakajú najlepšie dni života! 

 

HĽADÁ ĽUDÍ NA TIETO POZÍCIE: 

> Informátor(ka): Môže mať na starosti hlavný Infopoint na Stanici Žilina-Záriečie, kde prebieha akreditácia účastníkov, predaj lístkov, ubytovanie, predaj divadelných kníh, poskytovanie všeobecných informácií pre hostí a divákov. Alebo sa bude viac pohybovať po meste a medzi priestormi. Veľa akcií sa totiž tento rok bude diať na rôznych miestach mesta. Mal by mať preto prehľad v programe a poznať Žilinu. Bude vedieť odpovedať, čo sa kde deje, navigovať blúdiacich divákov a diváčky. 

> Koordinátor(ka)-uvádzač(ka) sál: Pripravuje a upratuje sálu pred predstavením, stará sa o to, aby účinkujúci mali po ruke, čo potrebujú, vpúšťa a usádza divákov a diváčky, dohliada na vypratanie sály po predstavení.

> Pestún(ka): Stará sa o deti, ktoré nebudú môcť alebo chcieť ísť na predstavenia, zahrá sa s nimi na terase, v parku alebo v detskom kútiku Stanice Žilina-Záriečie.

> Rozvážač(ka) jedla: Patrí do tímu, ktorý bude dozerať na to, aby mali technici a techničky Kiosku jedlo na mieste a v čase, keď ho budú potrebovať. Naloží, zavezie, dovezie naspäť prázdne krabičky a tak.

 

KRITÉRIÁ:

> vek minimálne 18 rokov

> komunikatívnosť, zodpovednosť, samostatnosť, stále dobrá nálada, ochota s úsmevom odpovedať na všetky otázky, chuť sa učiť, pozorne počúvať, plniť zadania

> proaktivita – t.j. nečakám, kým mi niečo prikážu, sám/sama sa chytím roboty, pozbieram odpadky, utriem stôl, pomôžem niečo preniesť, umyjem riad v dreze, splním úlohu skôr, ako mi ju zadajú

 

PONÚKAME:

> voľný vstup na festivalové predstavenia (podľa času a kapacity)

> občerstvenie a pitný režim počas práce 

> bývanie vo festivalovom stanovom mestečku zdarma (pre cezpoľných)

> skvelú skúsenosť, riadok v životopise, nových kamošov a kamošky

> možnosť rozprávať sa s množstvom ľudí z prostredia tanca, divadla, nadviazať kontakty

 

KIOSK festival sa koná od 23. 7. do 26. 7. 2020 s tým, že prvé organizačné stretnutie dobrovoľníkov a dobrovoľníčok by sme radi uskutočnili už v utorok 21. 7. 2020 v podvečerných hodinách. A dobrovoľnícku výpomoc využijeme už aj v stredu pred začiatkom festivalu.

Prihlás sa cez formulár tu najneskôr do 15. 7. 2020.

Napíš alebo zavolaj Mati Závodskej (koordinátorke dobrovoľníkov) ak máš nejaké otázky: mata@stanica.sk, 0911 544 596

 

Foto: Natália Zajčiková