DARK PARTY

DARK PARTY

26.7. (piatok), 21.00, Smer Klub 77

 

Vyhorenie býva temné… býva nejasné a tmavé… Skľučujúci pocit stagnácie, izolovania sa a dna, ktoré nás súvisle sprevádza bez čo i len najmenšieho náznaku jeho konca. Depka bez možnosti pohnúť sa ďalej a naivné dúfanie v lepšie začiatky. Paralýza tela aj duše, kde jedinou možnosťou zostáva čakať a upnúť sa na predstavu nového rána. Takou bude aj piatková noc. Dark party v znení ospalého a sebadeštrukčného trapu Eduv syn, intenzívnych beatov v spleti noiseovej masy a vizuality s apokalyptickým rázom Tittingur a záverečného techno setu Kabala.

Burnout is dark… it is unclear and dark… A depressing feeling of stagnation, isolation and bottom that accompanies us without the slightest notion of its end. “Depka” without the ability to move on and naive hope for better beginnings. Paralysis of body and soul, where the only option remains to wait and stick to the idea of new morning. This will also be the Friday night. Dark party in the form of a sleepy and self-destructive Eduv syn trap, intense beats in the tangle of noise mass and visuality with the apocalyptic character of Tittingur and the final techno set of Kabal.

  /// TITTINGUR + TOMÁŠ PRIŠTIAK /// Tittingur je duo usadené medzi Kodaňou a Bratislavou, ktoré skúma fyzické hranice udržateľnosti cez prizmu digitálnych nástrojov a ťaživých beatov. Ich intenzívna, úderná elektronika postavená na troskách rovnomennej noise-rockovej kapely nemá svojou špinavou lynchovskou atmosférou ďaleko od projektov ako Amnesia Scanner, Tim Hecker či Container. Abstraktné terénne nahrávky a (ne)rozoznateľné  hlukové sample ožívajú v spleti pohlcujúcej sonickej masy. Tá najlepšie vyniká zabalená v epileptickom opare hustého dymu a frenetických stroboskopov. Tittingur odohrajú svoj set s dlhodobým spoluhráčom Tomášom Prištiakom, a zaznie počas neho aj ukážka z veľmi čerstvého collabu - spoločného projektu Weltschmerzen. https://soundcloud.com/tittingur http://bit.ly/bandcamp_Beings http://bit.ly/youtube_Being https://exitab.exitmusic.org/album/lavina-extb070 https://www.youtube.com/watch?v=gxWqVN0o3Sc&list=PLjotwIgbxwS8xeBAmBKn3-3Cnx7Or7gCj     EDÚV SYN Plazivé melódie, pomalý trapový beat a texty zabalených významov. Edúv syn je dekadentnou rapovou formáciou, ktorej rovina pocitov siaha na úplne dno. Vzápätí sa však od neho odráža a s ľahkosťou žartuje so sebou samým a bežnou situáciou. Degradujúce pasáže hudobných loopov dopĺňa flegmatický hlas Medúzy, ktorý hovorí o ničom, a vlastne priamočiaro o všetkom. Romantická depresia bez zbytočných precítení, s nadhľadom, ako stvorená pre vyhorený večer. https://www.youtube.com/watch?v=C4VRZJHS41s   KABAL Andrej Kabal je hudobný publicista (editor hudobnej sekcie magazínu Kapitál), promotér (Klub Fuga, spolukurátorovanie CCC stage na Pohoda festival), producent a DJ.  Tentokrát sa predstaví v úlohe toho posledne spomenutého. Od roku 2012 je členom Djských kolektívov Junction a Counterpoint, ktoré pravidelne do Bratislavy prinášajú veľké mená undergroundovej klubovej scény. Kabalove DJ sety v sebe skrývajú lásku k hudobnej archeológií žánrov ako old school elektro, hip hop, acid, italo disko alebo EBM, ale nebojí sa ich kombinovať so súčasnými žánrami ako sú trap, grime, alebo industrial techno. Očakávajte prudko tanečný mix, ktorý bude klasickou exkurziou do sveta klubovej hudby, na ktorú sa na rozdiel od majority súčasných postklubových odnoží dá úprimne tancovať a nie len rozpačito prešľapovať na mieste. Medzi Andrejove záľuby patrí sci-fi, spánok, pozeranie filmov, tvárenie sa že číta hlboké knihy a silná prezencia na sociálnej sieti. https://www.mixcloud.com/jacqueskustod/strange-days/   FB event: https://www.facebook.com/events/2071248203184141/