KioSK 2014: Light guerilla, intervencia do verejného priestoru
Európska škola svetelného dizajnu
utorok – sobota, 22. – 26. 7. 2014

Si divadelný technik unavený stereotypnou činnosťou na divadelných doskách? Si produkčný, ktorý sa viac zaujíma o technickú produkciu, ako, kedy, čo, koľko ľudí, za koľko...? Si amatér, ktorý sa zaujíma o to, ako fungujú svetelné zdroje od konvenčných divadelných až po LED efektové svietidlá? Si architekt, ktorý celé dni sedí za nákresmi, vizualizáciami a málokedy má šancu dostať sa do terénu a pracovať v reálnych podmienkach? Si tanečník, ktorý rád hľadá nové výzvy a nebojí sa experimentovať v kolektíve? Si muzikant či hudobník s citom a bystrosťou? Alebo si len niekto, kto hľadá príležitosť zoznámiť sa s niečim novým a spoznať nových ľudí s vášňou pre svetlo a svetelný dizajn?

Práve si sa rozhodol zúčastniť štyri a pol dňového workshopu na tému „Light guerilla, intervencia do verejného priestoru”, ktorým účastníkov ako lektori prevedú Patrik Sedlák (SK) a Tomáš Morávek (CZ). V prvých dňoch sa sústredia predovšetkým na to, čo predchádza každej technickej realizácii, plánovaniu, obhliadkam a definovaniu lokácií, technicko-produkčnej príprave, vizualizáciam, časovému harmonogramu atď.

V dňoch festivalu, od 24 do 25. 7., spoločne zrealizujeme svetelnú intervenciu do verejného priestoru v okolí kultúrneho centra Stanica Žilina-Záriečie. Na záver festivalu, v sobotu 26. 7., pripravíme slávnostné odovzdávanie ceny za svetelný dizajn Počin (Poučn), udeľovaný pri festivale KioSK.

Účastnícky poplatok: 50,00 / 40,00 € (dospelí / študenti), členovia siete Anténa bez poplatku Prihlasovanie: katka@stanica.sk Registrácia vopred je nutná - kapacita workshopu je obmedzená. V cene workshopu je zahrnutá permanentka na všetky predstavenia festivalu KioSK 2014.