Najdôležitejšie informácie na svete!

Minulý rok sme na vaše prípadné otázky reagovali odpoveďou “je to v procese riešenia”. Vzhľadom na aktuálnu tému je možné, že tento rok nebudeme odpovedať vôbec. Niektorí z nás totiž už teraz prechádzajú vyhorením a počas festivalu sa to bude stupňovať. Alebo, možno naopak. V každom prípade, naším hlavným záujmom je, aby ste nevyhoreli vy a ako prevencia slúžia aj nasledovné informácie:  

UBYTOVANIE

Stanovanie v parku Stanice Žilina-Záriečie je zadarmo, k dispozícii sú sprchy aj WC. Park však nie je strážený, tak si netreba v stanoch nechávať cenné veci. V areáli Stanice bude zriadená improvizovaná úschovňa v jednom z kontajnerov, kľúč od nej bude k dispozícii na Info pointe v priestoroch Stanice. Pre ubytovaných na ubytovni BARMO - check-in je od 14.00 do 21.00 hod. (!!!!) Check-out je do 10.00 hod. (pri poslednej žúrke tak myslite na to, či sa vám vôbec oplatí ísť spať). Pre ubytovaných na hoteli SLOVAKIA - check-in je od 14.00 hod. Check-out je do 11.00 hod. (viac peňazí za ubytko prináša komfort neskoršieho odchodu). Ak stihnete, odporúčame ubytovať sa hneď, ako to bude možné (najmä na BARMO vzhľadom na obmedzený čas check-inu, po 22.00 vás na BARMO neubytujú). Ak to nestihnete pred začiatkom predstavení, môžete si batožinu dočasne zložiť na Stanici, bude tam improvizovaná úschovňa.  

AKREDITÁCIE

Akreditovať sa bude dať len na Stanici Žilina-Záriečie na Info pointe. Budete tam mať obálku na meno a v nej všetky lístky, ktoré ste si vopred rezervovali. Pri niektorých rezerváciách vznikli drobné nejasnosti, prípadne sa menili nejaké drobnosti v programe, ale všetko spoločne a s radosťou operatívne vyriešime na mieste. Časy, v ktorých niekto pre vás bude na Info Pointe:  štvrtok 12.00 - 21.00 piatok, sobota 10.00 - 21.00 nedeľa 10.00 - 14.00 Ak sa nestihnete akreditovať pred začiatkom prvých predstavení, na ktoré máte rezervované lístky, nič sa nedeje, pri vstupoch budeme mať aj menné zoznamy akreditovaných účastníkov. Zakúpenie permanentiek ako aj jednotlivých lístkov na predstavenia priamo na mieste bude možné len v prípade, že nebudú vypredané. Účinkujúci, dobrovoľníci a štáb majú nárok na umeleckú akreditáciu, ktorá ich oprávňuje k vstupu na všetky predstavenia po tom, ako sa do sál dostanú platiaci diváci. Vyzdvihnúť si ich môžete tiež na Info pulte.  

BER PLAVKY!

V programe ste asi postrehli, že v rámci terapeutického popoludnia sa uskutoční organizovaný výlet na kúpalisko Stráňavy! Keďže sa naň pôjde autobusom a počet miest bude obmedzený, nezabudnite sa registrovať cez rezervačný formulár. Samozrejme, nikto vám nebráni, dopraviť sa tam aj individuálne, ale je to cca 10 km od Žiliny. Autobus platíme my, ale vstup na kupko je 4 € a to by nám veľmi pomohlo, keby ste si zaplatili. Viac info o kúpalisku tu: https://www.kupaliskostranavy.sk A ešte niečo - budeme radi, keď sa po dvojhodinovom šantení vo vodách Stráňav vrátite opäť s nami na predstavenia :) Pre tých, ktorým sa nebude chcieť vydať na tento dobrodružný trip za ochladením, bude na Stanici pripravený alternatívny oddychový program. Pri ňom plavky nebudú nevyhnutné.  

JEDZ, ABY SI NEVYHOREL/A

Nezabúdaj počas Kiosku jesť! Na našom webe máme tipy na nejaké reštauračné zariadenia, ale tradične super pokrmy budú aj priamo na Stanici Žilina-Záriečie a tiež pred Novou synagógou. Bude vegánske i vegetariánske - a pozor - bude (netradične) aj skutočné mäso :)  

BAJKY A AUTÁ

Priamo na Stanici Žilina-Záriečie sa dajú požičať bicykle. V prípade záujmu, hľadajte alebo kontaktujte Kosťa (Martin Krištof - 0908 938 339). Ak si donesiete bicykel na hotel SLOVAKIA, budete mať možnosť si ho tam odložiť. Ale ak náhodou prídete autom, tak takto: Od piatku 16:00 do nedele 22:00 je možné bezplatne parkovať v bezprostrednej blízkosti kultúrneho centra Stanica pred budovou Rondel Offices (adresa Dolné Rudiny 3, Žilina) na parkovisku zabezpečenom automatickými rampami. Treba si uchovať parkovací lístok, na základe ktorého sa dostanete von z parkoviska.