PO ČLOVEKU príde človek – dobrovoľník!

Spoluutvor festival KIOSK

Dátum: 28. - 31. 7. 2022 (+ dve prípravné podvečerné stretnutia 26. a 27. 7.)
Miesto: Stanica Žilina - Záriečie, Závodská cesta 3/2844, Žilina 

Kiosk je festival súčasného divadla a tanca, ktorý sa koná každý rok koncom júla v Žiline.

Vraj prišla kríza človečenstva, vraj váhame, vraj sme pohodlní. Hovoria, že tu máme krízu divadla, ťažko sa rozhodujeme, sme bezmocní, nemáme vodítka, nepoznáme trasu, sme namyslení. Naozaj? Aj ty? Neverím! Staň sa dobrovoľníčkou a dobrovoľníkom na festivale Kiosk! Daruj svoj čas, schopnosti, spoluutvor festival a zaži na ňom zábavu a kontakty intenzívnejšie. Ukáž, že sme stále ľudskí, pohodlnosť prekonáme a posunieme dobro do neistého sveta. Po človeku príde človek - dobrovoľník! 

Neváhaj a poď do toho na jednej z týchto pozícii:

> Informátor(ka): Môžeš mať na starosti hlavný Infopoint na Stanici Žilina-Záriečie, kde prebieha akreditácia účastníkov, predaj lístkov, ubytovanie, predaj divadelných kníh, poskytovanie všeobecných informácií pre hostí a divákov. Mal/a by si mať prehľad v programe a poznať Žilinu. Budeš vedieť odpovedať, čo sa kde deje, navigovať blúdiacich divákov a diváčky. 

> Koordinátor(ka) - uvádzač(ka) sál: Pripravuješ a upratuješ sálu či iný priestor pred predstavením, staráš sa o to, aby účinkujúci mali po ruke, čo potrebujú, vpúšťaš a usádzaš divákov a diváčky, dohliadaš na upratanie a vypratanie sály po predstavení. Pri outdoorových predstaveniach koordinuješ okoloidúcich, dávaš im informácie, čo sa deje, rozdávaš informácie. 

> Pomoc umelcom(kyniam) a technikom(čkám): Patríš do tímu, ktorý bude dozerať na to, aby mali umelci, umelkyne, technici a techničky Kiosku jedlo, nástroje, informácie a iné potrebnosti na mieste a v čase, keď ho budú potrebovať. Naložíš, zavezieš, dovezieš a tak.

> Pestún(ka): Staráš sa o deti, ktoré nebudú môcť alebo chcieť ísť na predstavenia, zahráš sa s nimi na terase, v parku alebo v detskom kútiku Stanice Žilina-Záriečie.

Za to ti ponúkame:

> voľný vstup na festivalové predstavenia
> občerstvenie a pitný režim počas práce
> bývanie vo festivalovom stanovom mestečku zdarma (pre cezpoľných)
> skvelú skúsenosť, riadok v životopise, nových kamošov

Prihlás sa do 25. 7. 2022 na tomto linku.

Koordinátorkou dobrovoľníkov a kontaktnou osobou je Denisa Ničíková: denisa.nicikova@gmail.com, 0907 135 744