L. Bobalik, M. Hriešik: Timeout Burnout

L. Bobalik, M. Hriešik: TIMEOUT BURNOUT

23. 7. (štvrtok): 21.00 h., Telocvičňa Hliny VIII. tenisová performance

Je zdanlivo oslobodzujúce existovať v dobe, v ktorej už nemusíme riešiť, čo sa smie a môže, no neustále musíme predvádzať, čo dokážeme. Kľúčovými sú iniciatíva, motivácia, sebarozvoj a schopnosť rýchlej adaptácie, ideálne aj multitaskingu. Neprekvapuje, že akonáhle sa vytratí pocit, že sa naďalej v niečom zlepšujeme, jednoducho vyhoríme. Náš svet neohrozuje už vonkajší nepriateľ, hrozba prichádza z nás, zvnútra, zo zbesilej snahy ani na okamih nevypadnúť z hry. 

Predstavenie začalo vznikať v lete 2019, v čase, kedy sa Lukáš Bobalik ocitol na hrane totálnej vyčerpanosti a demotivácie. Hoci sa doteraz vôbec nevenoval športu, začal hrať tenis. Len tak pre oddych, potom aj s trénerom, pravidelne, ako keby to mala byť jeho posledná záchrana. A vďaka kurtu, loptičke a rakete sa znovu vrátil aj na sálu a cez tenis sa dokázal pozrieť aj na svoj život, tanec, stav vyčerpania a vzťah k práci, ktorý často osciloval medzi absolútnym nasadením a znechutením, deformovaný snahou budovať a zachovať si renomé pracovitého a talentovaného. 

V Timeout Burnout sa tanečník ocitá na pomedzí športoviska a tanečnej sály. Jeho hru, v ktorej hľadá a občas stráca správny rytmus a s ním aj motiváciu a zmysel, doprevádzajú spevák Peter Mazalán a gitarista Jakub Mitrík, kým dynamická scénografia Zuzu Hudek je chvíľu partnerom, inokedy hlavným súperom či neľútostným zrkadlom.

Tému vyhorenia sme na Kiosku síce riešili minulý rok, avšak je to stav patologicky prítomný v životoch mnohých z nás, a preto je premiéra tejto performance vhodná aj na aktuálny ročník. Bobalik prichádza ako zástupca generácie, pre ktorú sa najmä psychické vyčerpanie stalo, žiaľ, symptomatické. Choreografia a tanec: Lukáš Bobalik Réžia a dramaturgia: Maja Hriešik Scéna a kostým: Zuzu Hudek Hudba: Henry Purcell, Franz Schubert, Jakub Mitrík Spev: Peter Mazalán Gitara: Jakub Mitrík Light design: Jozef Čabo Produkcia: Martina Širáňová, o.z.mimoOs Sparring partner a konzultant: Ivan Sajdák Tenisová koučka: Gabriela Hasajová Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a Nadácia mesta Bratislavy. Partnerom projektu sú Bratislavský samosprávny kraj, o.z.mimoOs, Nadácia Cvernovka a Stanica Žilina Záriečie.